İddaa handikap, asya handikap nasıl oynanır, resimli ve detaylı anlatım.

İddaa Handikap - Handikaplı Maçlar Nasıl Anlaşılır?

İddaa her ne kadar yalnızca bir maç üzerinde tahmin yaparak ikramiye alınan bir şans oyunu gibi görünse de, tahmin seçenekleri oldukça geniş bir listeye sahiptir. Elbette ki "handikap" da bu tahmin türlerinden bir tanesidir. İddaa programı üzerindeki belirli maçlar dahilinde "(h)" simgesini görürsünüz. Bu simgeyi görmüş olduğunuz maçlar üzerinde, handikaplı tahminler yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Sizlere şunu da söylemek isterim ki handikaplı tahminlerin oranları, normal oran değerlerine göre biraz daha yüksek olarak hesaplanıyor. Bunun nedenini de hemen aşağıdaki başlığımda sizlere anlatacağım. O zaman bununla birlikte hemen alt satırlara inelim ve handikap seçeneğinin ne olduğunu anlatmakla birlikte, bazı ayrıntılara değinelim.

 

İddaa Handikap Nedir - (h) Ne Anlama Geliyor?

"(h)" simgesi, maçta oynayacak olan iki takımdan bir tanesine verilmektedir ve gol avantajı demektir. "MS/H" alanında yazan sayı ne kadar ise, o takıma o kadar sayıda gol avantajı verilmiş demektir. Biraz daha ayrıntıya girecek olursak, skor üzerinde yazmasa da gol avantajına sahip olan takım maç içerisinde ilk düdükten son düdüğe kadar gol avantajına sahiptir. Yani maça verilen sayı kadar önde başlar ve bu gol avantajı her zaman korunur. Örneğin A takımı ile B takımının yaptığı bir maçta, A takımının handikapı 1, yani bir gol avantajı var. Eğer B takımı 2-0 önde ise, maç aslında 2-1'dir. Çünkü A takımının bir adet gol avantajı vardır. Eğer tahminler dahilinde handikapı seçerseniz, bu kurallar ile oynamanız gerekmektedir. Şimdi de gelelim handikapta oranların yüksek olma sebebine. Verilmiş olan bu gol avantajı ile maçın sonucunu tam olarak tahmin etmek her zaman için kolay değildir ve işler o zaman çok daha zora girebilir. Bu nedenden dolayı da iddaa, doğru tahmin yapan oyuncuların aldıkları riskleri ve doğru düşüncelerini ödüllendirmek amaçlı olarak, handikap oranlarını yüksek tutmaya çalışmıştır.

İddaa Handikap Nasıl Oynanır - Kodlama Aşaması Nasıldır?

Eğer bir maç dahilinde handikaplı tahmin yapacaksanız, işaretlemeniz gereken "H" kutucuğudur. Alt ve üst işaretleme alanının hemen altında yer almaktadır. Ancak kısaca şöyle bir bilgilendirme yapmak da istiyorum arkadaşlar; Eğer "H" kutucuğunu işaretlerseniz handikaplı olarak, yani bir gol avantajını devreye sokarak tahminlerinizi yapmış olursunuz. Ancak işaretleme yapmazsanız, klasik olarak iddaa oynamış olacaksınız. 90 dakika sonucu ne ise ona göre, tahminler sonuçlanacak. Evet yukarıdaki resimde de sizlere handikap işaretleme alanının yerini göstermiş bulunuyorum. Handikap oynamanın birden fazla çeşidi vardır arkadaşlar. Bunlar 0, 1 ve 2 olarak adlandırılmaktadır. Her bir handikap seçeneğini sizlere ayrıntılı bir şekilde anlatacağım ve tüm detayları aktaracağım. O zaman dilerseniz vakit kaybetmeden hemen başlayalım ve anlattıklarımızı da örnekler ile pekiştirerek çok daha kolay kavramanızı sağlayalım.

İddaa Handikap 1 Nedir ve Nasıl Oynanır?

Sizlere ilk olarak handikap 1 seçeneğini hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum arkadaşlar. Öncelik olarak şunu da söylemeliyim ki her bir handikap seçeneği oldukça karışık bir anlam yapısına sahiptir. İlk seferde anlama güçlüğü çeken okurlarımız mutlaka olacaktır. Ancak yine de sizlere elimden geldiğinin en ayrıntılısını yazmaya çalışacağım. O zaman gelin şimdi iddaa handikap 1 nedir ona bakalım. Evet dostlar hemen sizlere iddaa handikap 1 ne demek onu açıklıyorum. Handikaplı bir maç dahilinde, ev sahibi takımın galip geleceğini tahmin etmenizdir arkadaşlar. Ancak tabi burada gol avantajlarını da göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Bizler handikap 1 derken ev sahibi takımın maçta kazanacağını düşünüyoruz ancak skor istediğimiz gibi sonuçlanmaz ise, tahminimiz tutmayacaktır. Dilerseniz bunları da örnekler aracılığı ile sizlere anlatmak istiyorum.

İddaa Handikap 1 Nasıl Oynanır: Kafamızdan örnek bir handikaplı maç uyduralım. A takımı ve B takımı maç yapsın ve B takımının 1 handikapı olsun. Bu da maça 1-0 önde başlayacağı anlamına gelir. Eğer bizler A takımına, yani handikap 1 seçeneğine oynarsak, A takımının en az 2 fark ile maçı galip bitirmesi gerekmektedir. Çünkü B takımının zaten 1 gol handikapı vardır. Yani maçı A takımı 2-0 bitirdi ise, maç aslında 2-1'dir. Örneğin deplasman takımının 2 gol handikapı olsaydı, ev sahibi takımın en az 3 farkla maçı bitirmesi gerekecekti. Farklı bir açıdan bakacak olursak, yine handikap 1 oynamak istiyoruz ancak gol avantajı ev sahibinde. Bu durum biraz daha kolay gibi görünüyor ama genel olarak oranı düşük olur. Çünkü kazanmasını istediğiniz takım zaten maça önce başlar. Eğer ev sahibi takımın 1 gol avantajı var ise ve yine de handikap 1 oynadıysak, bu takımın ya berabere kalması, ya da 1 farkla yenmesi gerekmektedir. Çünkü zaten bir golü var. Berabere kalırsa da, 1 handikapı doğrultusunda yenmiş olacak.

İddaa Handikap 0 Nedir ve Nasıl Oynanır?

Handikap 0 oynarken, elbette ki adından da anlaşılacağı üzere, bir maç üzerinde berabere biteceğini düşünmeniz yolu ile yaptığınız bir tahmindir. Yani o maçın berabere bitmesi gerekir ancak tabi ki de handikap kurallarına göre. Bu aşamada yine verilen gol avantajları ve handikap değerleri büyük bir önem taşımaktadır arkadaşlar. Peki şimdi iddaa handikap 0 nedir konusuna bir açıklık getirelim. O zaman şu şekilde bir açıklama sanırım daha yararlı olabilir: iddaa handikap 0 ne demek diye sorarsak eğer, verilen handikapa göre maça geride başlayan takımın aradaki farkı kapatmasıdır. Yani karşısındaki takımın bir gol önceliği var ise, geride başlayan takımın 1 farkla maçı bitirmesi gerekir ve böylece maç berabere biter. Nasıl oynandığı konusundaki bilgileri aktarırken bunları çok daha ayrıntılı bir şekilde anlayacaksınız.

İddaa Handikap 0 Nasıl Oynanır: Bu sefer kafamızdan uyduracağımız maç C ve D takımları arasında geçsin (C=ev sahibi, D=deplasman). Aslında handikap 0 mantığı oldukça basit ve anlaması en kolay türdür. Öncelikle bu maçta hangi takımın gol avantajı olduğuna bakacağız. C takımının 2 handikapı olsun. Tabi bu da demek oluyor ki maça 2-0 önde başlayacak. Eğer maçın, bizim tahminimize, yani handikap 0 oyununa uygun bir şekilde bitmesi için, D takımı C takımına en az 2 gol fark atmalı. Bariz bir şekilde örnek verecek olursak; D takımı maçı 2-0 önce bitirirse, C takımının da 2 gol avantajı ile birlikte bu karşılaşma 2-2, yani berabere bitmiş olur. Gol avantajı olan takımın handikapı kaç ise, geride olan takımın o kadar farkla maçı bitirmesi gerekir.

İddaa Handikap 0 Taktiği: Aslında bakıldığı zaman handıkap 0 oynamanın belirli bir taktiği ya da hilesi yoktur. Bunun için yalnızca analiz ve istatistik bilgisi önem kazanmaktadır. Elbette ki her ne kadar iddaa'nın bir şans oyunu olduğunu bilsek de, handikap oynayacağınız maç üzerindeki takımların birbirlerine göre skor değerlendirmelerini yapabilir ve bu şekilde tahminlerinize karar verebilirsiniz. Hile zaten söz konusu değildir. Ancak taktikler de, bu şekildeki minik önerilerdir.

İddaa Handikap X Nedir: "X" terimi, iddaa üzerinde sizleri yanıltmasın. "X" beraberlik anlamı taşımaktadır ve "0"(sıfır) tabiri ile aynıdır. Yani "iddaa handikap x" dense bile, handikap 0 ile aynı anlama gelmektedir.

İddaa Handikap 2 Nedir ve Nasıl Oynanır?

Handikap 2 seçeneğini oynarken, deplasman takımının belirtilen maçı kazanacağını tahmin etmiş olacaksınız. Ancak tabi yine handikap kuralları bazında bu işlem gerçekleşecek arkadaşlar. Belirli bir miktarda da olsa yazmış olduğum ilk cümle iddaa handikap 2 nedir sorusunu yanıtlıyor diyebilirim. Bu aşamada da handikap avantajının hangi takıma verilmiş olduğu dikkat çekecek. Ev sahibi olma avantajının olmaması elbette ki bir etken olsa da, başarılı olan takımlar dahilinde bu tercihi yapabilirsiniz. Peki bakalım şimdi iddaa handikap 2 ne demek. Handikap skoruna göre deplasman takımı galip gelmelidir ve bu durumda da hangi takıma gol avantajının verildiği önemlidir arkadaşlar. Alt satırlara indiğimizde ve sizler için hazırlamış olduğum nasıl oynanır paragrafı altında bunu çok daha rahat bir şekilde anlayabileceğinizi düşünüyorum.

İddaa Handikap 2 Nasıl Oynanır: Doğrusunu söylemek gerekirse handikap 2 tahmini, handikap 1 seçeneği ile aynı mantıkla ilerleme kaydeder ancak farkı deplasman takımının kazanacağını tahmin etmemizdir. Diğer iki seçenekte de olduğu gibi yine örnekler ile gideceğiz ve takım isimlerini de değiştireceğiz. Bu sefer E ve F takımlarını ele alalım isterseniz. İlk olarak E takımının, yani ev sahibinin 2 gol handikapı olsun. Deplasman takımının galip gelebilmesi ve tahminimizin tutabilmesi için, ev sahibinin rakibine 3 gol fark olmak sureti ile mağlup olması gerekir. Böylece skor 2-3 olur ve handikap 2 tahminimiz tutar. Ama tabi eğer F takımı, yani deplasmana gelmiş olan takımın 2 gol avantajı var ise, bunu muhafaza etmesi gerekir. Bu nedenle de aralarında en az 1 fark olmalıdır. Ev sahibi takım rakibini 1-0 yense bile, deplasman takımının 2 gol avantajından dolayı skor 1-2 olur ve tahminimiz tutar.

İddaa Handikap Nasıl Oynanır Resimli Anlatım

Çoğu oyuncu handikap oynayacağı zaman o küçük "H" kutucuğunu işaretlemeyi unutuyor. Yazımın ta en başında da sizlere dediğim gibi, eğer bu kutucuğun işaretlenmesi unutulursa maç standart iddaa tahminleri üzerinden oynanır ve handikap gol avantajının bir önemi olmaz. O zaman şimdi her biri birbirinden farklı bir seçenek olan iddaa handikap nasıl işaretlenir. Tümünü resimler ile sizlere gösterdim arkadaşlar.
Handikap 1 oynarken maç kodu girildikten sonra "H" harfi işaretlenmeli ve ardından da "MS" alanı içerisindeki "1" sayısına işaret konulmalıdır.
Handikap 0 tercihini yaparken de, karşılaşmanın kodunu ilk olarak girmelisiniz. Ardından "H" kutusuna işaretinizi koyduktan sonra, "MS" kısmında da "0" tercihini seçmelisiniz.
on olarak da handikap 2 tercihinde de yukarıdaki resimde görüldüğü gibi işaretleme yapmanız gerekir. Maç kodunu girer ve sonrasında da "H" kutucuğu ile birlikte "MS" kısmındaki "2" seçeneğine işaret koyarsınız.

Basketbol Handikap Nedir?

Futbolda gol üstünlüğü tanındığı gibi, basketbolda da sayı üstünlüğü tanınmaktadır. Mantık olarak yine aynı şekilde düşünebilirsiniz ancak basketbol dahilinde bu sayı üstünlükleri çok daha minimal verilebilmektedir. Bu nedenle de iddaa severler basketbol tahminlerini tercih ediyorlarsa, böyle bir avantajı kaçırmaz ve hemen kuponlarındaki maçlar arasına yerleştirirler. İddaa basketbol handikap nedir konusunda birkaç cümle de olsa sizlere bilgi verdik. Şimdi de ayrıntıya girelim. İddaa programı dahilinde baktığınızda, basketbol maçlarının da "MS/H" kısımlarında bazı 5.5 veya 6.5 gibi rakamlar görebilirsiniz. İşte bu rakamlar da belirtilen takımın, maça o sayı kadar önde başlayacağı anlamına gelir. Örnek verecek olursak eğer bir basketbol takımının 3.5 sayı önde başlama avantajı var ise, rakip takımın yenebilmesi için en az 4 sayı fark atması gerekmektedir. Böylece basketbolda handikap tahmini sonuçlanır ve tahmininizin tutup tutmadığı belli olur. Ancak son zamanlarda bu basketbol handikapları hakkındaki düşünceler ve fikirler farklılık göstermeye başladı. Şike veya hile gibi konular açılmaya başlandı ve ben de bu konuya bir açıklık getirmek istiyorum.

İddaa Basketbol Handikap Şikesi: "Şike" kelimesi özellikle de iddaa ve tahmin oyunları kapsamında aldı başını gidiyor. Bir karşılaşmanın önceden nasıl biteceğinin bilinmesi ve kesinlikle doğru tahmin edilmesi kapsamında kullanıldığı da bir açık. Şimdi bir düşünün; Bunu iddaa şirketi yapamıyorsa, yalnızca oynayan kişiler nasıl başarsın? Bu sebeplere, böyle palavralara inanmayınız.

İddaa Basketbol Handikap Hilesi: Tabi bir de hileler var. Ama tabi bunlar her yerde karşımıza çıkmaz. İddaa bir bilgisayar oyunu değil ki adını yazıp hilelerini internette aratalım. Bu yüzden de bunlar yalnızca bazı kişilerin kendi tahminleridir. Onlar bunları düşünebiliyorsa siz neden düşünemeyesiniz? Bu gibi durumlarda ön plana çıkanlar yalnızca yapılan analizler ve edinilen istatistiklerdir. Sizler de bu bilgilere bakarak sonuçlara varabilirsiniz. İddaa'nın ve özellikle de handikapın bir hilesi yoktur.

Asya Handikap Nedir?

Asya handikap, diğer bir adı ile asian handikap seçeneği genel olarak internet üzerinde hizmet veren güvenilir iddaa siteleri dahilinde karşımıza çıkmaktadır. İki ihtimalli olarak görünse de daha avantajlıdır ve kaybınızın aza indirgenebilmesi amacı ile yürürlüğe konmuştur. Yani kullanıcının parasını belirli bir düzeyde de olsa korumak. Peki dilerseniz biraz da ayrıntıya girelim. Aysa handikap dahilinde kullanılan bir tahmin seçeneği üzerinden sizlere örnek vermek istiyorum. "Asya Handikap +1" türünü ele alalım. Bu seçenekte kazanacağını düşündüğünüz takım üzerinde bahis oynarsınız ve eğer kazanırsa da, verilen oran değerinde ikramiyenizi alırsınız. Berabere kalınırsa kaybedersiniz ancak şöyle bir avantajınız var; Eğer kazacağını düşündüğünüz takım bir gol fark ile yenilirse, yatırmış olduğunuz miktarın tamamını geri alırsınız. Ama 2 ya da 3 gol fark için bu geçerli değildir.

Handikap Kelime Anlamı - Nereden Çıkmıştır ve Ne Anlamda Kullanılır?

Handikap kelimesi genel olarak bakıldığında at yarışı dahilinde kullanılmaktadır. Ancak tabi iddaa bünyesinde kullanılmaya başlandığından sonra artık at yarışı unutulmuş ve handikap dendiği zaman ilk olarak iddaa aklımıza gelmektedir. At yarışında ise handikap terimi; Biniciler ile eğerin toplam ağırlığının, atların yapılan yarışı kazanma veya kaybetme olasılıklarına etki edecek şekilde ayarlanması olarak kullanılmaktadır. İddaa'da da gol avantajı, başlangıçtaki gol üstünlüğü olarak bilinmektedir. Minik bir dipnot olarak da bunu buraya yazmak istedim dostlar. İddaa handikap seçenekleri hakkında çok daha farklı sorularınız var ise, bizlere yorum olarak bırakabilirsiniz.

Alakalı Konular

İddaa Kupon Bilet Sorgulama
İddaa Nasıl Oynanır?
İddaa Sistem Nedir?
İddaa Handikap Nedir?
İddaa Alt Üst Nedir?
İddaa İlk Yarı Maç Sonucu Nedir?
İddaa Nedir?
Iddaa yani İddaa
Türkiye'de Canlı İddia
İddaa Tahminleri


Şunlarada Bakınız; http://news-ro.com http://bahistwo.com http://sportsliveupdates.com http://ricn.org http://aboutfoo.org