İddaa Nedir Detaylı ve Resimli Anlatım

İddaa Nedir - Ülkemizin En Büyük Spor Tahminleri Platformu!

Arkadaşlar bu konu başlığımız altında da sizlere İddaa hakkında bazı detaylı bilgileri vermeye çalışacağız. Genel olarak şu ana kadar iddaa'nın belirli oynanış biçimleri ve tahmin seçeneklerinden söz etmiş olsak da, dilerseniz biraz da kendisini şirket olarak inceleyelim. Peki halk dilinde bakıldığı kadarıyla iddaa nedir dilerseniz önce bunu anlatalım. Standart olarak birden fazla kişinin "ben yaparım" veya "hayır yapamazsın" gibi bazı tahminlerde ters düşmesinden ortaya çıkar.

Fikirler farklı olunca ortaya bir ödül konma gereği duyulur ve belirlenen ödülü, tahmininde yanılmayan ve doğru bilen kişi kazanır. İşte tam olarak da buna iddaa denir. Ülkemiz çapında da şans oyunu olarak hizmet veren İddaa şirketi, sevenlerine spor dalları üzerinde tahminler yaparak belirli ikramiyeler kazanabilmelerini sağlamaktadır. Sunulmakta olan spor branşları ise şunlardır: Futbol, basketbol, voleybol, tenis, hentbol, motor sporları, atletizm ve bilardo. Yapılacak olan tahminler belirli oranlar ile hesaplanmaktadır. Her bir tahmin seçeneğinin gerçekleşebilme ihtimaline göre düşük veya yüksek oranlar verilmektedir ve tahmininiz için ne kadar bir yatırım yaptı iseniz, toplam oran değeri yatırdığınız miktar ile çarpılır. Kazançların nasıl elde edildiğini ve ne şekilde kazanıldığını da alt satırlarda öğreneceğiz.

 

İddaa da Oran Nedir - Neye Göre Kazanç Elde Edebiliriz?

İddaa üzerinde her bir tahmin seçeneğinin, o karşılaşma için gerçekleşebilme ihtimali göz önüne alınır. Gerekli değerlendirmelerin yapılmasının ardından da tahmin seçeneği için oran belirlenir. İddaa üzerinde oran ne kadar düşükse gerçekleşme ihtimali o kadar yüksek, oran ne kadar yüksekse de gerçekleşme ihtimali o kadar düşüktür. Bunun mantığı ise şu: Herkesin olacağını düşündüğü veya olması oldukça yüksek ihtimal gibi görünen bir tahmin için oran değeri oldukça yüksek verilmez. Çünkü bunun olacağını herkes öngörebilir. İddaa bir şans oyunudur ve buradaki şansın amacı da, yüksek kazançlar için yüksek oranlı tahminleri göze alabilmek demektir (Tahmin seçeneklerini alt satırlarda detaylı bir şekilde inceledik). Bir örnek vermek gerekirse de şöyle açıklayabiliriz; A takımının oranı 8.00 olsun. B takımının da oranına 1.25 diyelim. Yani bu durumda B takımının kazanması oldukça yüksek ihtimal. Bu nedenle pek çok kişi bu maçtan yatmamak için B takımına tahminini koyar. Ancak gün olur devran döner ve A takımı kazanır ise, bu tahmini oynayan kişiler çok daha yüksek kazanç sağlar. Diyelim ki 10 TL'lik oynadınız. B takımının tahmini tutarsa 12,5 TL, A takımının tahmini tutarsa da 80 TL kazanırsınız. Ancak yine de dediğim gibi, bu bir şans oyunu arkadaşlar.

İddaa Kolon Nedir - Nasıl Kupon Hazırlanır ve Oynanır?

İddaa oynayabilmek ve bir kupon oluşturabilmek için, öncelikle bayiye giderek boş kuponlardan bir tanesini almanız gerekmektedir. Bu kupon üzerinde en fazla 12 adet maç tahmininde bulunabilmeniz sağlanmıştır. Ama zaten böyle bir şey yapılırsa ihtimaller çok çok fazla olacağı ve geniş bir alana yayılacağı için, tutturabilmeniz çok güç olacak. (Resim üzerinde tek bir maç kolonunu görüyorsunuz.) Peki şimdi bakalım iddaa da kolon nedir ? Her bir kolon tek bir maçın tahmin alanıdır ve buraya maçın ıddaa üzerindeki kodunu işaretleyerek sonrasında da tahmininizi seçersiniz. Her bir maçın kodu 3 haneli olur ve her bir hanesini de, kolon üzerindeki işaretleme alanında yukarıdan aşağıda doğru seçersiniz. Örnek olarak maçın kodu 456 ise, "4" sayısını ilk satırda, "5" sayısını ikinci satırda, "6" sayısını da üçüncü satırda işaretlemelisiniz. Hemen arkasından da tahmininizi gerçekleştireceğiniz kutucukları işaretlemeniz gerekecek. Her bir tahmin türünün kendine ait olan bir kutucuğu bulunmaktadır ve seçmiş olduğunuz karşılaşmada ne gibi bir tahmininiz olduğunu bu kutucuklar aracılığı ile sisteme belirtirsiniz.

İddaa Mbs Nedir - En Az Kaç Maçlık Kupon Oluşturabiliriz?

Tahmin türlerini açıklamaya geçmeden önce iddaa mbs nedir sorusuna bir yanıt vermemiz gerektiğini düşündüm. Zaten okuyunca önemini de anlayacaksınız. "MBS" terimi, "Minimum Bahis Sayısı" teriminin kısaltılmış halidir. İddaa programı üzerinde belirtilen bu sayılar, o tahmin seçeneği veya maç için kuponunuza eklemeniz gereken en az maç sayısını belirtir. Örnek olarak açıklamak gerekirse, ilk yarı/maç sonucu tahminlerinin MBS değeri 2'dir. Yani iki adet ilk yarı/maç sonucu tahmini de kupon oluşturabilmeniz için yeterlidir. Skor tahminlerinde ise MBS 1'dir. Ancak diğer tahminlerde, iddaa programı üzerinde farklı bir şey belirtilmediği takdirde MBS 4 olur. Yani karma tahminlerden oluşan bir bilet yapacaksanız, kupona en az 4 maç yazmanız gerekir. Program üzerindeki MBS değerlerini dikkate alarak, kolayca kupon oluşturabilirsiniz. Buraya kadar pek çok ayrıntıyı sizlerle paylaştığımıza göre, dilerseniz de şimdi tahmin seçeneklerini ele alalım arkadaşlar. Sizler için her bir tahmin seçeneğini gerekli olduğu kadar anlatacağım. Yani ayrıntıya girmemiz gereken yerde ayrıntılardan bahsedeceğim ve kısaca anlatmamız gereken yerde de anlayacağınız en kolay şekilde yazıya dökmeye çalışacağım.

İddaa Sistem Nedir - Sistem Türü Nasıl ve Ne Şekilde Oynanmaktadır?

Belki de iddaa'nın en çok tercih edilen seçeneklerinden bir tanesi sistemdir. Bu nedenden dolayı da iddaa sistem nedir gibi soruların çokça olması da normal. O zaman hemen bu konuyu açalım ve sizlere detaylı bir anlatım sunalım. Sistem, iddaa'nın kullanıcılarına kaybedebilme şansı verdiği bir türdür. Yani 5 adet maçtan, oynadığınız sisteme göre 1 veya 2 tahmin yatsa bile belirli bir miktarda para alabilmeniz sağlanmıştır. Çok daha derin bir anlatıma girmemiz gerekirse de, sistem türü tek bir kupon içerisinde birden fazla kupon oluşması anlamına gelir. Yani 4 adet maçı, 3'lü sistemde oynarsanız, 6 farklı kupon oluşur. Yani bir tane yatsa bile, oluşan diğer kuponlardan biri tutmuş olur. (sizler de bir kağıt kalem alarak, dört adet maçı üçlü olarak yazmaya kalktığınızda 5 adet üçlü kombinasyon oluştuğunu görürsünüz. Bir de dört maçı birden içeren kupon ile toplamda 6 adet kupon meydana gelir.) Sizlere burada anlatmış olduğum mantık yalnızca ve yalnızca örnektir arkadaşlar. Sadece ve sadece sistem konusunu ele almış olduğumuz sayfamıza gitmek ve iddaa sistem türü hakkında en detaylı bilgileri alabilmek içinse, buraya tıklayabilirsiniz.

İddaa Handikap Nedir - Handikap Ne Anlama Gelir ve Nasıl Oynanır?

Diğer bir tahmin seçeneği olarak handikap türü karşımıza çıkıyor. O zaman dilerseniz hızlı bir şekilde iddaa handikap nedir konusu üzerinde duralım. Handikap, gol avantajı veya sayı avantajı anlamına gelmektedir. Herhangi bir maçta herhangi bir takıma handikap avantajı verildiğinde, o takım maça verilen handikap değeri kadar önce başlamış olur. Şöyle ki; Eğer deplasman takımına 1 handikap verilmiş ise, o takım maça handikap kurallarınca 1-0 önce başlamış olur ve handikap tahmini üzerinden oynayacak olanlar için maçın skoru bu şekilde baz alınır. Yani ev sahibi takımın kazanabilmesi için, karşı tarafı en az 2 farkla yenmiş olması gerekir. Bu cümleler yalnızca handikabın kısa bir özeti olarak sunulabilir arkadaşlar. Bu tahmin türü oldukça geniş anlatımlara konu olacak türdendir ve bizler de sistem seçeneğinde olduğu gibi, handikapta da oldukça uzun ve ayrı bir sayfa oluşturduk. Hemen buraya tıklayarak, iddaa handikap hakkındaki en detaylı konu anlatımına ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

İddaa Alt Üst Nedir - Belirli Bir Gol Sayısının Üstü veya Altı Nedir?

Belirli bir değerin üzerinde veya altında gol atılması, ya da basketbola göre sayı atılması halinde oluşan bir tahmin türüdür. Elbette ki bu cümle iddaa alt üst nedir sorusuna tam bir yanıt verebilmek için yeterli değil. O zaman şu şekilde anlatalım; İddaa'nın en çok kullanılan alt ya da üst tahmini, 2.5 gol üzerinden hesaplanır. Tam bir değer kullanılamaz çünkü 2.5 gol üzerinden hesaplanırsa, karşılaşmanın üst olabilmesi için 3 gol ve üstünde, alt olabilmesi için de 2 gol ve altında bir skor oluşması gerekir. Ayrıca bu üst veya alt tahminleri, yalnızca bir takım için değil, iki takımında maç içerisinde atmış olduğu toplam gole göre hesaplanır. Yani skor 2-1 ise, toplamda 3 gol olmuştur ve o maç üst biter. Eğer 1-1, 1-0 veya 0-0 olarak bitmiş ise, 2 gol ve altında bir skor oluşur. Böylece de maç alt biter. Alt veya üst tahminlerinin daha pek çok rakamsal oynanış biçimi vardır. Eğer çok daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız, hemen buraya tıklayarak iddaa alt üst hakkında açmış olduğumuz ayrı konu başlıklı sayfamıza ulaşabilirsiniz. Şimdi de çok fazla ayrıntıya ihtiyaç duymayan ve kısaca açıklanabilen iddaa seçeneklerine geçelim arkadaşlar. Maddeler halinde, bir liste gibi hepsini ayrı paragraflarda ve alt alta sıralayacağım.

İddaa MS Nedir: Açılımı "Maç Sonucu" olarak tanımlanır. Direk olarak iki takım arasında hangisinin kazanacağını tahmin etmemizi sağlamaktadır. İşaretleme alanı ise "MS" kısmından "1 (ev sahibi)", "0 (beraberlik)" ve "2 (deplasman takımı) kutucuklarıdır.

İddaa İY Nedir: Bu tahmin türünün açılımı ise "İlk Yarı Sonucu" olarak geçmektedir. İlk yarıda hangi tarafın galip geleceğini tahmin etmiş olursunuz. Bu aşamada maç sonucundaki skorun bir önemi yoktur. Yalnızca ilk yarı bitiminde görülen skor önemlidir. Kolon üzerinde de "İY" kısmı üzerinden tahmin etmek istediğiniz sonucun kutucuğunu işaretlersiniz.İddaa İM Nedir: "İM" ise, "İlk Yarı/Maç Sonucu" olarak açılmaktadır. Yani hem ilk yarıyı hem de maç sonucunu aynı anda tahmin edebilme şansına sahip olursunuz. "İY" alanında ayrı bir işaretleme, "MS" alanında da ayrı bir işaretleme yapabilirsiniz. Yani örnek olarak aynı maç için ilk yarının "0" bitip, maç sonucunda da "1" olacağını seçebilirsiniz.

İddaa Tek Çift Nedir: Toplam gol sayısı ile ilgili olan bir tahmin seçeneğidir. Maçta iki tarafında almış olduğu gollerin, tek sayı mı yoksa çift sayı mı olacağını tahmin etmenize yarar. Eğer toplam golün tek sayı olacağını düşünüyorsanız "5/T" kutucuğunu, çift sayı olacağını düşünüyorsanız "5/Ç" kutucuğunu işaretlemelisiniz.

İddaa Düello Nedir: "Düello" seçeneği, iki farklı maçta oynayacak olan iki farklı takımın, o maçlarda attıkları gollerin birbirine göre kıyaslanması sonucu oluşur. Örneğin, A takımı ile B takımı, C takımı ile de D takımı maç yapacaktır. Düello da A ve C takımı arasında oluşmuştur diyelim. Kendi maçlarında attıkları gollerde kim daha üstün gelirse o düelloyu kazanır. (Düello maçları, ayrı birer maçmış gibi iddaa programında görünür.)
İddaa Toplam Gol Nedir: İddaa dahilinde 4 farklı toplam gol sayısı tahmini seçeneği vardır. İlki "0-1" gol; maç içerisinde ya hiç gol olmayacak ya da 1 tane gol olacak anlamına gelir. Diğeri "2-3" gol seçeneğidir. Maçta en az 2, en fazla da 3 gol olmalıdır. Üçüncüsü de "4-6" gol. Maçta en az 4, en fazla 6 gol olmalıdır. Son olarak da "+7" gol mevcuttur. Bu tahminde ile, ilgili maçta en az 7 tane gol olmalıdır.

İddaa Banko Nedir: "Banko" seçeneği, kolon üzerinde "B" kutucuğu ile ifade edilmektedir. Genellikle sistem oynarken kullanılan banko maç tercihinde, kolon sayısını ve verilecek olan ücreti düşürmek için kullanılır. Ancak bir maçı banko olarak işaretlediyseniz, mutlaka ve mutlaka tutması gerekmektedir.

İddaa Çifte Şans Nedir: "Çifte Şans" tercihi, kolon üzerinde "Ç" harfi ile ifade edilmektedir. Adı üstünde, bizler iki adet tercih yapabilme şansı sunmaktadır. Bir maçın sonucu için "1 veya 0", "2 veya 0" ya da "1 veya 2" diyebiliriz. Böylece iki seçenekten biri gelse bile, tahminimiz tutmuş olur. Ancak iddaa'nın oranı en düşük seçeneklerinden bir tanesidir. "Ç" kutucuğunu işaretledikten sonra "MS" kısmından tahminlerimize işaret koyuyoruz.

İddaa KG Nedir: "KG" açılımı, "Karşılıklı Gol" olarak tanımlanır arkadaşlar. Kolon üzerinde de bu tahmin için "VAR" ve "YOK" kutucukları yer alır. Karşılıklı gol var demek, iki takımın da birbirine gol atacağı anlamına gelir. Karşılıklı gol yok demek ise, ya sadece bir takımın gol atacağı, ya da gol olmayacağı anlamına gelmektedir.

FİRMA
BONUS
ÜYELİK
20 TL BEDAVA BONUS
5.000 TL BONUS
%10 NAKİT İADE BONUSU
20 TL BEDAVA BONUS
BEDAVA BONUS YOK
1500 TL BEDAVA BONUS
20 TL BEDAVA BONUS
750 FREESPIN BONUSU
750 FREESPIN BONUSU


İddaa Skor Tahmini Nedir: Bir karşılaşmanın tam skorunu tahmin etmenizi sağlamaktadır. Maç kodunun girildiği alanın hemen altında 0 ile 5 arası rakamlar yer almaktadır ve üst satır ev sahibine, alt satır da deplasman takımına aittir. Buradan karşılaşma üzerindeki tam skoru tahmin edersiniz. Eğer 5 rakamına işaret koyarsanız da, o takımın 5 veya üstüne gol atacağını seçmiş olursunuz.

İddaa X Nedir: "X" seçeneği iddaa dahilinde kafa karıştırıcı olabilir. Ancak oldukça basit bir açıklaması vardır. "X" tabiri "0(sıfır)", yani beraberlik anlamına gelir. Farklı canlı bahis sitelerde bu tabiri gördüğünüzde kafanız karışmasın diye not düştüm.

İddaa Misli Nedir: Boş iddaa kuponu üzerinde yer alan "Misli" kısmı, kuponunuz için kaç para yatıracağınızı ifade eder. Yatırdığınız miktar ne kadar ise o kadar bir işaretleme yapmalısınız ve toplam oran değeriniz bu miktar ile çarpılacaktır.

İddaa Kolon İptal Etme: Eğer işaretleme aşamasında tahmininiz ile ilgili hatalı bir işlem yaparsanız panik yapmanıza gerek yok. Hemen "İPTAL" kutucuğunu işaretleyin ve o kolon iptal olsun. Boş bir kolon üzerinde işaretlemeye devam edebilirsiniz.

İddaa Maksimum Kazanç Nedir - İddaa En Az Kaç Para İle Oynanır?

İddaa'nın kullanıcılarına yaptığı ödemeler konusunda belirli sınırlandırmalar mevcuttur. Bir iddaa kuponuna yatırmış olduğunuz miktar, toplam oran değeri ile çarpılarak alacağınız ikramiye tutarını belirler. Ayrıca aldığınız ikramiye konusunda da belirli sınırlandırmalar mevcuttur. İddaa üzerinden en fazla 500.000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Bu miktarın 4.068 TL'ye kadar olan kısmı bayilerden teslim alınabilir ancak çok daha fazlası, banka üzerinden tahsil edilmektedir. Kupon oluşturabilmek için de en az 3 TL değerinde misli yatırımı yapmalısınız arkadaşlar. Eskiden 2 TL ile de iddaa oynanabiliyordu ancak günümüzde bu ücret 3 TL'ye çıkarıldı. Artık iddaa oynayabilmek için minimum 3 TL yatırım yapmanız gerekecek.

Alakalı Konular

İddaa Kupon Bilet Sorgulama
İddaa Nasıl Oynanır?
İddaa Sistem Nedir?
İddaa Handikap Nedir?
İddaa Alt Üst Nedir?
İddaa İlk Yarı Maç Sonucu Nedir?
İddaa Nedir?
Iddaa yani İddaa
Türkiye'de Canlı İddia
İddaa Tahminleri


Şunlarada Bakınız; http://news-ro.com http://bahistwo.com http://sportsliveupdates.com http://ricn.org http://aboutfoo.org